تبلیغات
بن تن ودراگون بال - مطلب

مطلب

یکشنبه 22 خرداد 1390 06:58 ب.ظ

نویسنده : دراگون بال
خب با مشورت چندتا از دوستان قرار شد که مطلبی در مورد 4 شخصیت اصلی سری Dragonball یعنی Goku, Vegeta, Gohan و ترانکس رو برای مجله تخصصی " بازینما " نوشته بودم رو قرار بدم. یه مطلب خیلی کوتاه و مختصر مفید! امیدوارم خوشتون بیاد...


Goku

سان گوکو ( که نام واقعی اش ککارت ( Kakarot ) است ) شخصیت اصلی سری Dragon Ball است . وی از تنها بازماندگان نژاد Saiyan هاست که برای نابودی زمین و تصاحب آن توسط موجودات بی تمدن سایان ها به زمین فرستاده شده بود . اما بعد از حادثه ای صفات وحشی گری ذاتی سایانی اش از بین می رود و به پسر بچه ای مهربان تبدیل می شود ! در سری اول ( Dragon Ball ) گوکو را پسر بچه با قدرت های فرا انسانی میبینیم که تحت نظر Master Roshi تعلیم دیده است و به فوت و فن مبارزه آشناست . اما در اواخر سری اول و فصل دوم یعنی Z ، به جوانی قدرتمند و مسلط به هنر های رزمی شده است . پسرش یعنی Son Gohan به دنیا آمده است و از اینجا ماجرا سری Z شروع می شود . برخورد با برادرش یعنی Radditz ، مبارزه با رقیبش Vegeta و نابودی دشمنانی همچون Frieza , Cell و Majin Buu که هر کدام در بخش های مختلفی از داستان روایت می شود . گوکو قوی ترین موجود باقی مانده در زمین است که به درجات Super Saiyan دست یافته است . از تکنیک های او می توان به تکنیک اصیل Kamehameha و یا Spirit Bomb اشاره کرد که هر کدام از آنها بی شک صحنه های به یاد ماندنی در ذهن ما خلق کرده اند . لباس او نارنجی رنگ به همراه زیرپوش آبی است که یاد آور هنر های رزمی چین ( اصطلاحا Shaolin ) است که از نکات جالب استفاده شده توسط استاد Akira Toriyama است . صداگذاری وی به عهده خانم Masako Nozawa بوده است . لازم به ذکر است که در فصل سوم یعنی GT گوکو تبدیل به کودکی هم سن و سال نوه اش می شود و به همراه Pan و Trunks ماجرای جدیدی را آغاز می کنند که ای کاش هیچ وقت شکل نمیگرفت !!

-------------------

Vegeta

پسر سلطان سیاره سایان ها که به همراه خدمه اش Nappa در سری Z در ابتدا به عنوان یک ضد قهرمان معرفی می شود . در اوایل او بشدت از گوکو نفرت داشت که به همین سبب مبارزه بسیار سخت و به یاد ماندنی در میگیرد . بعد از شکست وجتا و ورود فریزا ، مشخص می شود که وجتا در طول این سالها توسط فریزا به سایانی سنگ دل و بی رحم تبدیل شده است . اما بعد از مدتی به عنوان دوست و رقیب در کنار گوکو به جنگ با موجودات خبیث می پردازد . وی از سایان های عالی رتبه و درجه یک نسل سایان هاست که به درجات Super Saiyan دست یافته است . بسیار جدی است و همانند دیگر شخصیت های خاکستری در دنیای سرگرمی ، طرفداران خاص خود را دارد . میتوان گفت به نوعی شخصیت Sasuke Uchiha در ناروتو برگرفته از وجتاست که نوع رفتار و دیگر برخورد ها تا حدودی شبیه یکدیگر بوده است . در گیم هم مصداقش شخصیت هایی همچون Vergil و یا Shadow است . وی از حملاتی همچون Final Flash و Big Bang Attack برخوردار است که همانند Kamehameha از استایل خاصی برخورد دار است . با بولما ازدواج می کند و در آینده پسرش یعنی Trunks را میبیند . جالب است بدانید در برهه زمانی ، وجتا تبدیل به Majin Vegeta می شود و بر ضد گوکو می جنگد . در سری GT هم او برخلاف گوکو به یک سایان سال خورده تبدیل می شود اما چندی نمیگذرد که Baby به بدن وی نفوذ کرده و با استفاده از وجتا بشر را تا مرز نابودی پیش می برد .

-------------------

Gohan

پسر بزرگ گوکو که در اولین قسمت از سری Z شاهد حضورش بوده ایم . گوهان از همان زمان کودکی پتانسیل بالایی در خود برای مبارزه داشت و نقش مهمی در شکست رایدتز را ایفا کرد . بعد از کشته شدن گوکو و غیبت وی ، توسط پیکولو تعلیم دید و در همان دوران کودکی آشنا به فنون رزمی و قادر به استفاده از Ki خود شد . رقیب اصلی گوهان ، Cell است که در مبارزه نهایی در Cell Games ، گوکو شکست سل را به عهده گوهان می اندازد . در همان مبارزه صحنه ی معروف Father and son Kamehameha رخ می دهد که در ذهن طرفداران سری DBZ نقش بسته است . در غیبت چند ساله پدرش ، گوهان از قدرت های درونیش به نحو احسن استفاده می کند و تبدیل به قهرمانی در شهر می شود و نام خود را The Great Saiyaman نام گذاری می کند . در دوران جوانی نزد Elder Kai تعلیم میبیند که قادر به استفاده از حد نهایت قدرت های خود می شود . همانند پدرش ، گوهان قابلیت استفاده از تکنیک Kamehameha را به ارث برده است . علاوه بر آن میتواند از Masenko ( که به معنی Special Beam Cannon است ) استفاده کند که نزد پیکولو این تکنیک را آموزش دیده است . در اواخر سری Z با ویدل ازدواج می کند و چندی بعد دخترش Pan به دنیا می آید که در سری GT به همراه پدربزرگش گوکو ، ماجرای جدیدی را آغاز می کند . جالب است بدانید صداگذاری گوهان هم نیز به عهده خانم Masako Nozawa است که صداگذاری گوکو و گوتن را به عهده دارد .

-------------------

Trunks

در غیاب گوکو ، سوپر سایانی نا آشنا Mecha Frieza به همراه پدرش King Cold را از بین می برد . غریبه ای اسرارآمیز که خون سایان هارا در رگ هایش دارد اما چندان شبیه به آنها نیست . سایان تازه وارد کسی نیست جز پسر وجتا و بولما که سالها در زمان سفر کرده است . ترانکس خبر های هولناکی از آینده آورده است . Android ها شروع به نابودی و به آشوب کشیدن دنیا خواهند کرد . و به همین شکل قهرمانان ما در غیاب گوکو به مبارزه با اندروید ها و سل می روند . مهارت اصلی ترانکس در شمشیر زنی است و از تکنیک هایی همچون Burning Attack و Finish Buster استفاده می کند که همانند دیگر تکنیک ها ، از جذابیت بالایی برخورد دار هستند اما به قدرتمندی سایرین نیستند . موهای بنفش رنگ به همراه چشم های آبی دارد و در اکثر اوقات کاپشنی بنفش رنگ به همراه رکابی مشکی رنگی بر ترن دارد . در زمان آینده هم همانند پدرش از لباس Scooter Warrior استفاده می کند که ظاهر آبی رنگ و جذابی دارد . از محبوب ترین شخصیت های انیمه است که OVA ها و Movie های فراوانی همچون The History of Trunks از او ساخته شده است . اما بعد از به دنیا آمدنش ، با پسر جدید گوکو یعنی گوتن یک رابطه دوستی رقابتی شکل میگیرد ( همانند پدرانشان ) . در کودکی نیز از فنونی سطح بالایی برخورد دار است و توانست با درهم آویختگی به همراه گوتن ، Gotenks را به وجود می آورند . ترانکس در حالت آینده ، شخصیتی بسیار مغرور البته با احساس ( خصوصا در THOT ) را دارد که به راحتی مخاطب می تواند با وی ارتباط برقرار کند . اما در حالت کودکی پسر بچه ای شدیدا خودخواه و پررو است و کاملا عکس جوانی اش است !

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 22 خرداد 1390 07:01 ب.ظ